Bactrim a tabletki antykoncepcyjne

Witam serdecznie. Przyjmuję tabletki antykoncepcyjne ZOELY, teraz między opakowaniami nie dostałam krwawienia z odstawienia, ciążę już wykluczyłam. Czy na ten fakt mogło mieć wpływ to, że przyjmowałam Bactrim?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Stosowanie Bactrimu nie wpływa znacząco na antykoncepcję. Być może brak krwawienia związany jest ze zbyt dużą dawką hormonów. Bez względu na to proszę pamiętać aby po 7 dniach rozpocząć kolejne opakowanie tabletek by być chronionym w okresie przerwy.