Badania a różyczka w ciąży

Witam. Obecnie jestem w 33 tc. w 5tc mialam wysypke grudkowa tylko na dekolcie i ramionach bez goraczki i powiekszonych wezlow. Moj lekarz rodzinny okreslil to jako zmiany hormonalne. W pazdzierniku zrobilam Igg rozyczki wynik 134 czyli dodtani oraz Igm 0,26 czyli wynik ujemny. dodatkowo zrobilam awidnosc, ktora wyszla wysoka czyli stare zakazenie. Czy takie badania i ich wyniki wykluczaja rozyczke w pierwszym trymestrze? Chodzi mi glownie o wysypke w 5tc.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie można tego stwierdzić z całą pewnością ponieważ IgM z czasem zanikają podobnie jak IgG jednak dużo szybciej niż IgG. Nie mniej jednak wynik jaki Pani otrzymała nie wskazuje on aby do zakażenia doszło w czasie ciąży.