Badania ejakulatu 33-letniego mężczyzny

Moje wyniki sa nastepujace: Liczba dni od ostatniej ejakulacji : 6 Miejsce oddania ejakulatu: laboratorium Objetosc eljakulatu(ml) : 6.0 pH: 7.2 Aglutynacja: 0 Liczebnosc plemnikow 8mln Ruchliwosc plemnikow 40% Ruchliwosc plemnikow progesywna 20% Ruchliwosc plemnikow nie progresywna 20% Nieruchliwe 60% Morfologia plemnikow 3% Wiek 33lata, waga prawidlowa, brak nalogow. Jakies porady apropos diety, ewentualnych prepartow?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do androloga. Wynik badania nie jest zadowalający.

Witam, badanie nasienia nie jest dobre i mam wrażenie, że sama dieta niewiele tu da. należy określić przyczynę tych nieprawidłowości - może to być schorzenie w obrębie narządów płciowych - wizyta u urologa i/lub w zakresie czynności hormonalnych ustroju - wskazana konsultacja androloga. Pozdrawiam RH