Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 6 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Badania genetyczne a rozwój zarodka po embrotransferze

Witam! PGD NGS Aneuploidie wszystkich chromosomów - kom.blastocysty Wynik badania:nieprawidłowy - utrata materiału genetycznego chromosomu: 3 - nadmiar materiału genetycznego chromosomu: 22 Z tąd moje pytanie: - czy moglibyście państwo udzielić jak najszerszych informacji tzn. zinterpretować wyniki badania i przełożyć na bardziej zrozumiały (potoczny) język. - jak mógłby potoczyć się ewentualny rozwój zarodka jeśli zdecydowalibyśmy się na embrotransfer. Dziękuje i Pozdrawiam - Krzysztof
MĘŻCZYZNA, 40 LAT ponad rok temu

Zmniejszanie bólu porodowego - masaż pleców

Ból odczuwany podczas porodu jest bardzo silny. Czasem wręcz nie do zniesienia. Jak sobie z tym radzić? Sposobem na złagodzenie bólu może być masaż pleców.

Badanie zlecono Państwu w Klinice Leczenia Niepłodności i to do lekarza który się Państwem opiekuje należy interpretacja wyniku i decyzja o możliwości wykonania embryotransferu. Generalnie wynik jest nieprawidłowe.

Doświadczona specjalistka w dziedzinie ginekologii i położnictwa. Specjalizuje się w leczeniu nietrzymania moczu i atrofii pochwy. Wykładowca Laser and Health Academy.
0

Zarodek najprawdopodobniej od początku był chory. Możliwe, że doszło do przemieszczenia materiału między chr 3 i 22 pary z utratą części i zdwojeniem innego fragmentu chromosomu. Tak się niestety zdarza (świeże mutacje u zarodka, bądź defekt odziedziczony)

Specjalista w dziedzinie genetyki klinicznej. Odbył staż dyplomowy na Uniwersytecie w Cincinnati w USA. Laureat Nagrody Dyrektora Instytutu Matki i Dziecka za najlepszą publikację oraz Nagrody Sekcji Schorzeń Pozapiramidowych Polskiego Towarzystwa Neurologicznego. Członek Polskiego Towarzystwa Genetyki Człowieka i Polskiego Towarzystwa Medycyny Perinatalnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy