Badania genetyczne a rozwój zarodka po embrotransferze

Witam! PGD NGS Aneuploidie wszystkich chromosomów - kom.blastocysty Wynik badania:nieprawidłowy - utrata materiału genetycznego chromosomu: 3 - nadmiar materiału genetycznego chromosomu: 22 Z tąd moje pytanie: - czy moglibyście państwo udzielić jak najszerszych informacji tzn. zinterpretować wyniki badania i przełożyć na bardziej zrozumiały (potoczny) język. - jak mógłby potoczyć się ewentualny rozwój zarodka jeśli zdecydowalibyśmy się na embrotransfer. Dziękuje i Pozdrawiam - Krzysztof

Zarodek najprawdopodobniej od początku był chory. Możliwe, że doszło do przemieszczenia materiału między chr 3 i 22 pary z utratą części i zdwojeniem innego fragmentu chromosomu. Tak się niestety zdarza (świeże mutacje u zarodka, bądź defekt odziedziczony)