Badania genetyczne w ciąży

Wiem ze bilsko 12 tyg robi sie badania prenatalne na wady genetyczne w ciazy. Mimo, ze jestem dopiero w 8 tyg ciazy zastanawiam sie jakie mam prawdopodobienstwo urodzenia chorego dziecka np ma zespol downa. Mam 25 lat moj partner 30. Jakie czynniki moge przyczynic do wad rozwoju plodu? Mimo tego czekam do 12 tyg ciazy z lekkim obawami.

Milena Lubowicz

Obciążenie genetyczne chorobami u Państwa w rodzinie, narażenie na czynniki szkodliwe takie jak palenie papierosów, czynniki szkodliwe w pracy, wiek rodziców i wiele, wiele innych.
Pozdrawiam