Badania glukozy na czczo i po obciążeniu

przy pierwszych badania glukozy na czczo moj wynik wynosił 86,6; w kolejnym badaniu po obciążeniu glukoza 75g - na czczo 77 a po 2 h - 30; dostalam ponowe skierowanie na badanie wyniki podobne: 74,4 oraz po 2 h (niestety Pani pielegniarce spieszyl sie i mialam pobrana krew 10 min przed uplywem 2h). czy moj wynik jest zly? powinnam g powtorzyc? co mogło miec wplyw na badanie?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Wynik na czczo jest prawidłowy. Jednak wynik po 2h jest zastanawiający. Jest bardzo niski. Sugerowałbym konsultację z diabetologiem.