Badania hormonów tarczycy po leczeni jodem radioaktywnym

witam bylem leczony na nadczynnosc jodem radioaktywnym zbili mnie nim do niedoczynności przyjmować Euthyrox 25 po jakimś czasie za czole się znów gorzej czuć poszedłem do swojego endo kazał mi zmniejszyć dawkę do polowy tabletki a jak by to nie pomógł to odstawić i zacząć znów łykać thyroloz tak zrobiłem bo cały czas się złe czuje zrobiłem sobie wynik sam na własną rękę i wyszło ft4 1,60 a norma jest 1,70 w szpitalu ostatnio miale 23,147 a norma jest 25,0? o co chodzi?

Szanowny Panie,
skutkiem ubocznym leczenia radiojodem jest niedoczynność tarczycy, która z czasem się nasila. Być może Pana objawy były wynikiem włączenia Euthyroxu, na który czasami pacjenci tak reagują. Nie można wykluczyć też nawrotu nadczynności, który po tym leczeniu wystepuje wyjątkowo. W kontroli trzeba badać przede wszystkim TSH, także fT4 a dawkę tyroksyny indywidualizować do aktualnego stanu hormonalnego. Proszę więc zgłosić się do endokrynologa, który ustali Panu należną dawkę hormonu.
Pozdrawiam
dr R.Anielski