Badania hormonów tarczycy w ciąży

witam 1 wynik tsh mialam 2.51 w 6tyg ciazy dostalam od razu eutyrox 25 i jodid brałam miesiac i natsepne badania w 10ty wyszly tsh 3,61 ft3 3,13 ft4 1,21 atg 14,56 atpo 9.8 dlaczego tsh poszło w góre ?a jak inne wyniki moze mi ktos odpowiedziec bo lekarza mam za tydzien a z 1 ciaza nie mialam zadnych problemow a ta sie bardzo przejumuje. czy to moze szkodzic dzieku ????????????

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Mamy do czynienia z sytuacją gdy poziomy hormonów tarczycy nie są co prawda w normie, ale nie ma powodów do obaw, nie zagraża to dziecku. Wskazana jest wizyta u lekarza.