Badania kontrolne a podejrzenie nadciśnienia

Witam. Chciałem się dowiedzieć czy choruję na nadciśnienie. Byłem u lekarza Neurologa i kardiologa , miałem ekg serca , echo serca , test wysiłkowy , hotler 24 wszystkie badania morfologi dobre robiłem rówież prywatnie ANNA-1 i ANCA wszystko dobrze . cisnie mi skacze raz 151/80 tetno 110 , raz 80/40 tetno 65 , potem zaś 139/76 tetno 82 . lekarz kardiolog stwierdził ze to nie od serca a przepisał mi leki na nadciśnienie I co ja mam sobie myśleć o tym ? odczuwam silny ból głowy taki pulsujący ..

Milena Lubowicz

Przyczyną nadciśnienia nie musi być choroba serca- ta jest u Pana wykluczona, ale to nie wyklucza nadciśnienia. A silne bóle głowy mogą być właśnie związane ze wzrostem ciśnienia- warto wtedy sprawdzić aparatem jakie są wartości. Proszę przyjmować leki przeciwnadciśnieniowe zgodnie z zaleceniem lekarza.
Pozdrawiam