Badania kontrolne przy nosicielstwie HBV

Jestem nosicielka hbv. Co 6 miesiecy jestem na kontroli u lekarza rodzinnego który wykonuje u siebie HBV DNA, panel watrobowy, usg watroby oraz inne badania krwi związane z hbv ( nie do końca to wszystko rozumiem ) dodam ze mieszkam w Niemczech. Mój lekarz twierdzi ze nie ma narazie potrzeby kierować mnie do specjalisty dopóki wyniki mam dobre. Nie kwalifikuje sie do leczenia.czy faktycznie ma to sens ?czy taka kontrol wystarczy ?

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Jeśli parametry oceniane przez lekarza są prawidłowe to nie ma powodów do włączania leczenia i kontroli specjalistycznej. Oczywiście to też zależy od kraju - w Polsce prawdopodobnie byłaby Pani pod opieką hepatologa lub specjalisty chorób zakaźnych.