Badania kontrolne w 8. tygodniu ciąży
Witam, Wczoraj byłam na wizycie u Pani ginekolog. Ostatnią miesiączkę miałam 11.01.2015 wg miesiączki powinnam być w 8t3d ciąży natomiast wg usg jest to 6t3d , CRL 0,45cm i FHR nie stwierdzono. Dodam że za tydzień mam powtórzyć USG. Bardzo się martwię proszę o odpowiedz.

KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu
Lek. Bartosz Małek
66 poziom zaufania
Szanowna Pani,
Być może zarodek jest zbyt mały aby można było zaobserwować już pracę serca. Proponuję poczekać na kolejne USG. Ewentualnie można oznaczyć przez kolejne dni Bhcg z krwi. Tendencja wzrostowa może świadczyć o utrzymywaniu się ciąży. Wynik należy skonsultować z ginekologiem.