Badania kontrolne w 8. tygodniu ciąży

Witam, Wczoraj byłam na wizycie u Pani ginekolog. Ostatnią miesiączkę miałam 11.01.2015 wg miesiączki powinnam być w 8t3d ciąży natomiast wg usg jest to 6t3d , CRL 0,45cm i FHR nie stwierdzono. Dodam że za tydzień mam powtórzyć USG. Bardzo się martwię proszę o odpowiedz.

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Być może zarodek jest zbyt mały aby można było zaobserwować już pracę serca. Proponuję poczekać na kolejne USG. Ewentualnie można oznaczyć przez kolejne dni Bhcg z krwi. Tendencja wzrostowa może świadczyć o utrzymywaniu się ciąży. Wynik należy skonsultować z ginekologiem.