Badania krwi i poziomu cholesterolu u 52-latka

Witam. Prosze o interpretacje wynikow taty, wiek 52 lata. Chol.calk. 263, triglicerydy 124 ,chol. hdl 45, chol cdl 193, magnez w surowicy 2,3, glukoza 93, wbc 6,76, rbc 5,06, hgb 15, hct 44,6%, mcv 88,1, mchc 33,6, mch 29,6, rdw-cv 12,9%, plt 227, pdw 15,6, mpv 11,5, p-lcr 35,6%, psa antygen grucz. krok. 1,93 ng/ml. Pozdrawiam

Podwyższony poziom cholesterolu Chyba błędnie wpisane cdl, powinno być LDL. Jeśli tak to dość znacznie jest podwyższona "zła" frakcja cholesterolu. Morfologia bardzo dobra. PSA jak u młodzieńca. Ogólnie ok. Czy zrobić coś z cholesterolem? Można użyć kalkularora SCORE: http://www.medonet.pl/testy-i-kalkulatory,kalkulator,728606,test-score,index.html
Wpisuje się płeć, wiek, pali lub nie pali, tylko skurczowe ciśnienie i ogólny cholesterol. W ten sposób można ocenić zagrożenie chorobami sercowo-naczyniowymi. Przy prawdopodobieństwie większym niż 5% można zastanowić się nad leczeniem farmakologicznym hipercholesterolemii.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W tej sytuacji należy zgłosić się do internisty. Niepokojące są wyniki dotyczące lipidogramu.