Badania krwi po ataku bólowym w dołku między żebrami u 44-latki

Kobieta 44l. zawód:fryzjerka, badania krwi (zrobione 4 dni po ataku bólowym w dołku miedzy żebrami - SOR ; zapisane leki rozkurczowe) Alat 439 U/l , Aspat 142, ggtp 189, bilirub.0,6 mg/dl, ldh 225, cholesterol całk. 272 mg/dl. Po 4 dniowej diecie powtórzone badania: Alat 180, Aspat 37, ALP (1-wsze bad.) 282, GGTP 157, bilirub. 0,6, LDH 181. HBS - ujemny. USG - wątroba hyperechogeniczna. Reszta bez zmian. Badanie gastro. w tym tyg. Diagnoza lekarzy: wrzody dwunastnicy , bolerioz itp. POMOCY!

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli diagnoza jest trafna konieczne jest wdrożenie leczenia. Wyniki nieco się znormalizowały, choć nadal parametry określające funkcję wątroby nie są prawidłowe. Do tego lipidogram nie jest najlepszy.