Badania moczu a wykrycie plemników

Witam, mam pytanie mam zrobic sobie badanie moczu odrazu dodam ze jestem w ciazy i boje sie ze moga wykryc plemniki ponieważ wczoraj sie kochaliśmy z narzeczonym... I mam pytanie odnośnie tego czy moga wykryc te plemniki i ile one moga sie tam utrzymać? I kiedy najlepiej isc zrobic sobie to badanie zeby nie wykryto plemnikow? Z góry dziekuje za odp.

Lek. Magdalena Pikul

Witam. W badaniu ogólnym moczu nie wykrywa się plemników.

Wiesław Mahaczek Urologia

witaj
to nic nie szkodzi ze wykryją obecność plemników, przecież to ludzkie
pozdrawiam