Badania podczas hormonoterapii

jakie badania beda wykonywane podczas leczenia hormonoterapia czy nie ma przezutow i czy jest dobry efekt leczenia?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie pisze Pani o jaki nowotwór chodzi. Mogę domniemać iż chodzi to nowotwór piersi. Obecność receptorów estrogenowych i progesteronowych w komórkach raka piersi stanowi bardzo silny i użyteczny czynnik predykcyjny. Ponieważ odsetek odpowiedzi na leczenie hormonalne jest ściśle związany z zawartością receptorów estrogenowych i progesteronowych w raku piersi, ocena profilu ekspresji receptorów pozwala na przewidzenie reakcji raka piersi na leczenie hormonalne.