Badania poziomu witamin w organizmie

Witam. Jestem kobietą mam 49 lat zrobiłam ostatnio poziom OH 25 wit D3 wynik 11 lekarz nie powiedział czy włączyć suplementacje i w jakiej dawcę biorę eutyroks 37.5 bardzo dziękuje za informacje pozdrawiam Beata M

Pani wynik wit. D jest bardzo niski, norma to min. 30. Proponuję przyjmować preparaty wit. D3 w dawce początkowo przez 1 miesiąc 2000 jednostek , a następnie 1000 jednostek dziennie. Kontrola poziomu witaminy D3 za 2 miesiące.

Pozdrowienia dr n.med. Artur Grodzki