Badania stwierdzające przyczynę nieregularnych miesiączek

Witam, na wstępie chcialabym zaznaczyć, ze mam umowiona wizytę u ginekologa, ale chciałabym pójść do lekarza juz z wynikami badan. Stad moje pytanie: jakie badania najlepiej zrobić w sytuacji gdy mam bardzo nieregularne miesiączki. Zdarza sie, ze krwawienie nie występuje przez 2,5mies. Czasem z kolei pojawia się i trwa np. 25dni... Lekarze przepisywali mi juz luteine i orgametril. Nikt nie zlecil jednak badan. Czy moga Państwo doradzić?

Witam.
Podstawowe badania w celu stwierdzenia przyczyny nieregularnych miesiączek to badania hormonalne. Powinny być wykonane w pierszych dniach cyklu- między 2-4 dniem od rozpoczęcia miesiączki. Te podstawowe badania to: FSH, LH, estradiol,TSH i prolaktyna.
W zależności od wyników lekarz zleci dalsze badania.
Pozdrawiam.