Badania TSH a Euthyrox

mam 26 lat badałam tydzien temu TSH 4,19 ( nor0,270-4,20) p/c anty TPO 30,14 ( norma od 0-34). 3 tygodnie temu robiłam badania i miałam TSH 2,23, FT 3 , 3,21 (norm 2,00-4,40), FT 4 , 1,10 ( norm 0,93-1,70). Zapisał mi Eurthyrox 25 mam brac 1/2 tabletki. Nie wiem dlaczego ona tak skacze... a z jakies pół roku miałam TSH 6,35 i własnie wtedy postanowiłam sie wybrac no endokrynologa. Myslą Państwo że po tym leku wyrówna mi sie TSH? Co oznaczaja te przeciwciała?

Przeciwciała a-TPO bada się w celu potwierdzenia przewlekłego zapb alenia tarczycy jako przyczyny zaburzeń jej czynności. Wahania stężenia TSH mogą świadczyć o początkowym okresie niedoczynności tarczycy. U młodych osób stężenie TSH nie powinno przekraczać 2,5 mcIU/ml . Gdy jest wyższe tzn okresowo brakuje hormonów tarczycy. Stąd levhczenie Euthyroxem, hormonami tarczycy w małej dawce.