Badania w diagnozie nowotworu

Chciała bym się dowiedzieć czy jako zdrowa osoba (mam nadzieje) mogę sobie zrobić markery? czy są jakieś uniwersalne? ile kosztują? czy muszę mieć jakieś skierowanie czy w każdym laboratorium robią takie badania? chciała bym się przebadać ponieważ w rodzinie bliższej i dalszej było dużo przypadków raka. a może są jakieś inne badania które można sobie zrobić (bez skierowania) aby sprawdzić czy go nie ma?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Oczywiście można wykonać badania markerów nowotworowych na własną rękę odpłatnie. Nie znam cen gdyż są one uzależnione od danego laboratorium. Aby były one bezpłatne wymagane jest skierowanie i odpowiednie przesłanki ku temu .