Badania w kierunku ADHD u 8-letniego dziecka

witam bardzo serdecznie mam pytanie jakie badania musza byc przeprowadzone zeby stwierdzic adhd u 8 letniego chlopca?

Witam, przede wszystkim proszę skonsultować się z lekarzem psychiatrą dzieci i młodzieży, ewentualnie pediatrą, ponieważ to właśnie lekarz stawia diagnozę. Szczególnie istotna jest diagnoza różnicowa mająca na celu wykluczenie lub potwierdzenie innych dolegliwości. Dodatkowo w diagnostyce wykorzystuje się Kwestionariusz ustrukturyzowanego wywiadu diagnostycznego w kierunku zespołu nadpobudliwości psychoruchowej (ADHD) według ICD-10 i DSM-IV TR.

Należy tez udać sie do Poradni Psychologiczno Pedagogicznej gdzie zostanie przeprowadzona diagnoza psychologiczna i dostanie Pani wskazówki do terapii i postępowania z dzieckiem aby ułatwić mu funkcjonowanie. Dziecko dostanie tez opinie z zaleceniami dla nauczycieli.