Badania w kierunku zapalenia reumatoidalnego

Witam serdecznie, chciałabym się dowiedzieć jakie babdania powinnam zrobić by dowiedzieć sie czy mam zapalenie reumatyczne. Mam 31 lat, 10 lat temu pracowałam w kawiaciarnii gdzie było bardzo zimno - puchły mi dłonie do tego stopnia ze nie mogłam nic chwycić. około 6 lat temu chcywił mnie mocny bół w gornej częsci pleców tak ze nie mogłam chodzić. od niedawna znowu powrociły bole gornej czesci pleców i rwanie w rękach. W mojej rodzinie ma mama i babcia rowniez miała reumatyzm. z góry dziekuje

Milena Lubowicz

Proponuję wizytę w Poradni Reumatologicznej, gdyż badań do wykonania będzie pewnie sporo, a lekarz specjalista po zbadaniu i zebraniu wywiadu będzie mógł ukierunkować proces diagnostyczny.
Pozdrawiam