Badania w początkowym etapie ciąży
Witam ostatnią miesiączkę miałam 8.09, cykle 28-30 dniowe, z czego pierwszy test ciążowy wyszedł mi 4.10 (bardzo ledwo widoczna druga kreska) Od 2 tygodni mam plamienia, dzisiaj miałam robione usg, lekarz stwierdził powiększoną macicę ale brak pęcherzyka. Beta 22.10 wynosiła 197 a 24.10 - 470. Przyrost chyba prawidłowy ale nie na ten dzień ciąży, ciąża raczej nie jest młodsza przez ten test. Mieszkam w uk,tutaj do 12 tyg nic nie robią z ciążą, proszę o pomoc, czy ciąża może tak wolno ,,rosnąć"?

KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Rzeczywiście poziom beta hCG jest podejrzanie niski, jednak przyrost jest jak najbardziej prawidłowy. Ostatnie doniesienia w tym temacie mówią iż ważniejszy jest właśnie przyrost a nie sama wartość.
Beta-HCG w około 12 tyg. ciąży (a prawdopodobnie tak w Pani przypadku powinno być) powinien wynosić grubo powyżej 11 000. Niestety tak niskie beta-HCG połączone z brakiem pęcherzyka płodowego w jamie macicy oraz plamienie może świadczyć o przebytym poronieniu. W chwili obecnej nic Pani nie zrobi tylko trzeba czekać na kontrolne badanie u ginekologa (USG oraz ponowna ocena beta-HCG) według terminu zaleconego przez ginekologa.