Badania WBC,CEA i NEU w morfologii

Dzień dobry, co oznacza wynik: WBC 3,6 K/nl norma 4-10, NEU 1,15 K/nl norma 2,50-5, NEU% 32,1% norma 46-75, LYM% 53,7% norma 20-45, ALT 43 U/l norma 5-33, CEA 1,7 ng/ml norma 3-5 pozostałe wyniki w normie. Dziękuję.

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Wynik morfologii krwi może wskazywać na przebytą bądź aktualną infekcję wirusową. ALAT może być nieznacznie podwyższony np. z powodu diety bogatotłuszczowej. Wynik CEA poniżej normy nie powinien wzbudzać niepokoju. Proszę pamiętać, że każdy wynik powinien być skonsultowany przez lekarza, który odniesie go do Pani stanu zdrowia.