Badanie APTT a przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych

Witam, przed zastosowaniem tabletek antykoncepcyjnych miałam wyniki: aptt 42,3(norma26-36), czas protrombinowy 11,9, wskaźnik 96,6(norma70-130) a inr 1,1(norma0,85-1,15). Po 3opakowaniach ponowiłam badania i wyniki są następujące:aptt 43, czas 10,7, wskaźnik 111 a inr0,90. Proszę o informacje czy mogę nadal brać tabletki przy tych wynikach czy nie powinnam.

Lek. Paweł Szadkowski

Poza nieco wydłużonym czasem APTT wyniki są w normie, nie powinno być powodu do niepokoju.