Badanie cholesterolu, hemoglobiny u 18-latka

ODEBRAŁAM WYNIKI BADAŃ MOJEGO SYNA 18-LETNIEGO: CHOLESTEROL CAŁKOWITY 179, HDL 36,00 , LDL 122,60, TRÓJGLICERYDY 102,00 SÓD 145, HEMOGLIBINA 16,3 , MCV 93, MONOCYTY 12,9 , POZOSTAŁE DOBRE, PROSZE O INTERPRETACJĘ

Witam. Z badań które pani podała uwagę zwraca relatywnie niski poziom HDL ("dobrego" cholesterolu) i wysoki LDL ("złego"). NIe jest to poziom wymagający farmakoterapii, ale na pewno pomyślenia o zmianie diety i zwiększeniu aktywności fizycznej. Dodatkowo zastanawia mnie wynik Monocytów, ale to trzebaby ocenić w wartościach bezwzględnych, nie procencie.