Badanie ciemiączka u dziecka i plamy na skórze

Witam mam pytanie dotyczące ciemiączka oraz plam na skórze? Mój synek ma 3 miesiące i 2 tygodnie ma ciemiączko 2/2 tak twierdzi moja pediatra, byłam ostatnio u endokrynologa dziecięcego bo mam niedoczynność tarczycy i on stwierdził ze mój synek ma 3/5 ciemiączko i że trzeba zwiększyć dawkę witaminy D. Natomiast dziś zauważyłam , że synek ma jakieś dziwne plamy na skórze. Nic nie zmieniałam w jego diecie, ani w proszku do prania. Nie wiem czy mam się martwić!!! Proszę o dodatkową diagnozę!!!

Proszę zachować spokój.to bardzo dobrze że lekarz zwiększył dawkowanie witaminy D3.
Stosowane dotychczas dawki wg zaleceń- powszechnie stosowane-1 kropla lub 1 kapsułka niestety okazały się u większości dzieci niewystarczające.Stąd dużo z tego powodu wtórnych deformacji kości czaszki i innych cech klinicznych niedoboru D3.
Niewątpliwie nie ma związku z wystąpieniem opisywanych zmian z dawkowaniem witaminy Proszę pokazać zmiany lekarzowi pediatrze on podejmie decyzję co do leczenia.
Nie mogę rozpoznać charakteru zmiany nie widząc jej.

Pozdrawiam ciepło