Badanie CRP u dziecka z przeziębieniem

Witam, proszę o poradę. Córka (4 lata) od 6 dni ma gorączkę (ok. 38,5), katar, kaszel. Osłuchowo czysto. CRP dziś wyszło 86,18- czy w tej sytuacji podać już antybiotyk czy jesli nie jest CRP wyższe niż 100 może oznaczać ze córka zwalcza właśne chorobę?Podawałam jej Nurofen przez te 6 dni kiedy temperatura rosła-czy nadal mogę podawać w takiej sytuacji i czekać na polepszenie?Czy np. jutro powtórzyć badanie CRP by sprawdzić czy faktycznie spada?dziękuję za pomoc

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jak najbardziej wskazana jest Antybiotykoterapia.