Badanie GDX pro

Witam właśnie odebrałam wyniki gdx pro, ale są dla mnie zupełnie nieczytelne, wizytę u okulisty mam dopiero 2 czerwca. TSNIT Average wyszło 49,0,2 51,4. Superior Average 58,1 62,7. Inferior Average 63,7 67,2. TSNIT Std. Dev. 20,0 25,5. Inter-Eye Symmetry 0.95. NFI 29 22. Czy wynik jest prawidlowy?  Z góry dziękuję za odpowiedź

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!

Przedstawiony wynik jest na granicy normy. Nie napisała niestety Pani z jakiego powodu wykonane było badanie - w celu decyzji o włączeniu leczenia, modyfikacji, czy zaprzestaniu. Dlatego by wyciągnąć odpowiednie wnioski potrzebny jest całościowy obraz kliniczny oraz dodatkowe badania, np. komputerowe badanie wzroku. W związku z tym najlepiej zgłosić się do lekarza kierującego na badanie, który dysponuje pozostałymi informacjami dotyczącymi tej sytuacji.

Polecam artykuł na ten temat: jaskra.

Serdecznie pozdrawiam!