Badanie głowy przy klaustrofobii

Witam. Dostałem skierowanie od neurologa na rezonans magnetyczny głowy, niestety nie udało mi się wytrzymać w tej tubie z powodu klaustrofobii. Zależy mi na sprawdzeniu głowy bo mam bardzo silne bóle i zawroty, czy jest jakaś inna w miare dokładna możliwość zbadania głowy? A może robią rezonans pod narkoza? słyszałem o rezonansach otwartych ale one są podobno mało dokładne jeśli chodzi o badanie głowy,proszę o odpowiedz i z góry dziękuje

Może Pan dostać tabletkę nasenną do badania ale będzie potrzebna asysta, żeby sam Pan nie wracał po badaniu. To wszystko trzeba ustalić z radiologiem wykonującym badanie.