Badanie glukozy a podawanie insuliny

Moja babcia ma 68jednostek insuliny naczczo, wieczorem 36czy to duzo? Czy zapisane jednostki podaje sie normalnie na tyn dlugopisie? Boje sie ze to za duzo a lekarz nie podal info tylko wystawil recepte :'(

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jest to bardzo dużo, jednak nie mam podstaw do modyfikacji tej dawki podawanej rzeczywiście z Penfila. Dawka uzależniona jest od poziomu glikemii.

Jest to b. duża dawka (mam na myśli piranną). Z pewnym uproszczeniem mogę stwierdzić, że połowa tej dawki zanim zadziała ulegnie rozkładowi. Pacjentka w moim odczuciu wymaga zmiany schematu leczenia.