Badanie glukozy, cholesterolu, aspatu

Moje wyniki badan to:Glukoza 114 mg/dl,alat 51.8 U/I,Aspat 44,9 U/L Cholesterol HDL 27.0 ( badania OLIMPUS).Czy sa to dobre wyniki.Ewentualna diagnoza i zalecenia.

Lek. Bartosz Małek

Szanowny Panie,
Pana wyniki nie są najlepsze - wynik glukozy wskazuje na nieprawidłową glikemię na czczo, poziom HDL jest za niski, ALAT i AspAT jest nieznacznie podwyższone lub w górnej granicy normy w zależności od norm laboratorium. Sugeruję konsultację u internisty, który zleci ponownie badanie glukozy i/lub OGTT (glikemia z obciążeniem) oraz zleci inne badania, a także poinformuje Pana, w jaki sposób należy zmienić swój tryb życia.