Badanie gruczołu tarczycy

Witam Gruczoł tarczowy dwupłatowy,nieco ponad normę objętości,płat prawy do ok.10,6ml,płat prawydo ok. 9,4ml,cieśń-ok.4mm.Miąższ gruczołu tarczowego normoechogenny,jednorodny,o zachowanych przepływach w opcjach dopler,tylnych częściach płatów z ogniskami koloidowymi do ok. 3mm w osi długiej. w obu płatach pojedyncze hipoechogenne guzki,bez uchwytnych przepływów,w płacie prawym przytchawiczo do ok.5x4mm,w płacie lewym przy dolnym zarysie do ok.4x3mm.Okoliczne węzły chłonne niebadalne co to oznacz

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Opis badania nie wskazuje na istotne zmiany mogące budzić niepokój onkologiczny. Aby mówić o dalszym rokowaniu warto wykonać badania hormonów tarczycy fT3, fT4 oraz TSH i przeciwciał anty TG i anty TPO.