Badanie histopatologiczne

Bardzo proszę o przetłumaczenie wyniku badania histopatologicznego : fragmenta deciduae partim in statu necrosis, villi chorionici, fragmenta membranarun foetalium.
Dodam, że miałam zabieg wyłyżeczkowania jamy macicy z powodu ciąży obumarłej w 12 tyg ciąży.

ponad rok temu

Lek. Łukasz Kowalski

Droga Pani!

Wynik badania histopatologicznego wyskrobin z jamy macicy w tłumaczeniu jest następujący: Fragmenty doczesnej częściowo w stadium martwicy, kosmki kosmówki, fragmenty błon płodowych.
Jest to obraz typowy dla materiału po poronieniu. Badanie to jest wykonywane w celu sprawdzenia czy nie istniał jakiś inny stan np. nowotwór wywodzący się z błon płodowych itp. Zazwyczaj tak jak w tym przypadku nie znajduje się tkanek zarodka, które do czasu zabiegu resorbują się.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.