Badanie histopatologiczne po usunięciu tarczycy

2 tyg temu Tarczycę usunięto. Badanie Histopat:Prawy płat 5x3x2 cm biegun górny oznaczony nicią, w biegunie gornym kremowy guz 1,5x1,x1,7oddalony 0,1 od torebki Plat lewy 4,0x2,0x,1,5 cm Na przekroju koloidowy.Wynik badania: Rak bodawkowy tarczycy plata pawego/klasyczny/nowotwór nacieka torebkę tarczycy i tkanki okołotarczycowe. Poza guzem wole guzkowe, przewlekłe limfocytowe zapalenie tarczycy z metaplazją oksyfilną.Obecne utkanie przytarczycy PT3, PNO.Czy niezbędny jest jod?mam małe dziecko..

Szanowna Pani,
konieczne jest leczenie uzupełniające radiojodem. Proszę się więc zgłosić do Ośrodka medycyny nuklearnej (ze skierowaniem od lekarza specjalisty). Okres karencji w kontaktach z małym dzieckiem w okresie leczenia jest krótki.
Pozdrawiam
dr Ryszard Anielski