Zapytaj lekarza

7 3 6 , 9 5 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Badanie histopatologiczne po usunięciu tarczycy

2 tyg temu Tarczycę usunięto. Badanie Histopat:Prawy płat 5x3x2 cm biegun górny oznaczony nicią, w biegunie gornym kremowy guz 1,5x1,x1,7oddalony 0,1 od torebki Plat lewy 4,0x2,0x,1,5 cm Na przekroju koloidowy.Wynik badania: Rak bodawkowy tarczycy plata pawego/klasyczny/nowotwór nacieka torebkę tarczycy i tkanki okołotarczycowe. Poza guzem wole guzkowe, przewlekłe limfocytowe zapalenie tarczycy z metaplazją oksyfilną.Obecne utkanie przytarczycy PT3, PNO.Czy niezbędny jest jod?mam małe dziecko..
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Podstawowe informacje o raku nerki

Rak nerki stanowi kilka procent wszystkich przypadków nowotworów złośliwych. Częściej wykrywany jest u mężczyzn. Co jeszcze warto wiedzieć o tej chorobie? Obejrzyj film i dowiedz się więcej.

Szanowna Pani,
konieczne jest leczenie uzupełniające radiojodem. Proszę się więc zgłosić do Ośrodka medycyny nuklearnej (ze skierowaniem od lekarza specjalisty). Okres karencji w kontaktach z małym dzieckiem w okresie leczenia jest krótki.
Pozdrawiam
dr Ryszard Anielski

0

Zadecyduje o tym lekarz prowadzący , zż

Specjalista chirurgii onkologicznej i chirurgii ogólnej. Posiada doświadczenie w diagnozowaniu i wycinaniu zmian skórnych oraz leczeniu czerniaka. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Klinice Nowotworów Tkanek Miękkich, Kości i Czerniaka Skóry w Centrum Onkologii w Warszawie
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy