Badanie histopatologiczne polipów z jelita grubego

Po usunięciu 2-ch polipów z jelita grubego (1 o śred. 0,1cm, 2-gi o śred. 0,4cm)Wynik badania brzmi Polypus hyperplasticus -A, Adenoma tubulare gigh grade -B. Proszę o wyjaśnienie tych wyników badań. Z Poważaniem Feliks!

Małgorzata Panek

Jedna ze zmian jest polipem przerostowym (łagodnym) , natomiast druga to gruczolak cewkowy o wysokim stopniu zróźnicowania - zmiana nowotworowa zazwyczaj łagodna, zwłaszcza gdy ma tak małe wymiary (0,4cm).
Proszę skonsultować wynik u lekarza kierującego Pana na to badanie.