Badanie holterowskie i tachykardia

Mam 30l,od pond 2 lat biore lek Beto 25zk (1 tabletka) gdyż mam tachykardie.W styczniu mialam badanie holterowskie Wynik :srednia czestosc rytmu wyniosłą 76.Bez pauz dłuzszych od 2,5 s.Pobudzen komorowych 2,nadkomorowych 3.W ciagu dnia epizody bloku p-k II st ( o godz.20 07 4,5s epizod bloku p-k 3:1 / 2:1, o godzinie 12 41 2,8s.epizod bloku p-k II st 2:1) bez diagnost. zmian odc.ST Podczas holteru brałam lek beto Czy ten blok jest niebezpieczny?po odstawieniu leku puls jest bardzo wysoki >100

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Blok II stopnia typu Mobitz I najczęściej nie wymaga postępowania leczniczego, a jedynie okresowej kontroli. Należy dążyć do odstawienia leków zwalniających przewodzenie przedsionkowo-komorowe, zwłaszcza gdy odstęp PQ wynosi > 0,24-0,26 s. W tym przypadku wskazana jest konsultacja z kardiologiem