Badanie hormonów tarczycy, glukozy i insuliny a przewlekłe złe samopoczucie

Mam 28 lat,tyje jestem permamentnie zmeczona stan wlosow,skory...pozostawia wiele do zyczenia.Zaczelam tyc okolo12 kg.lekarz stwierdzil ze tycie i cala reszta to na pewno moja wina.A okropne bole glowy to "taka uroda". Minal rok,czulam sie coraz gorzej! moje wyniki: tsh 2,132, ft3 4,78, ft4 12,22, Anty TPO 430,38 (0-5,61), ALT 18 (9-52), Glukoza na czczo 73 (70-99), Glukoza po 2 h 68 Insulina 8,58 (6-27) po 2h 126,55 witamina d3 13,0 (30-80) czekam na wizyte

MaPani autoimmunologiczne zapalenie tarczycy w okresie prawidłowe czynności gruczołu , ale w związku z TSH > 2,0 mcIU/ml podałabym Pani małą dawkę tyroksyny, np. Euthyroxu i selen. Stężenia glukozy na czczo i po obciążeniu są prawidłowe, insuliną na czczo także, ale można u Pani stwierdzić tzw hyperinsulinemię po podaniu 75 g glukozy, co z jednej strony w pierwszym rzędzie leczy się dietą opartą o niski, < 50 indeks glikemiczny i poprzez zwiększoną aktywność ruchową, z drugiej strony nadmierne wydzielanie insuliny bardzo utrudnia redukcję masy ciała.