Zapytaj lekarza

7 4 2 , 4 4 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Badanie krwi a wykluczenie chorób genetycznych

witam, dziecko mialo robione badanie genetyczne krwi celem potwierdzenia lub wykluczenia mukopolisacharydozy typ IV, czy negatywny wynik badania jednoczesnie eliminuje wystepowanie u dziecka innej choroby o podlozu genetycznym?chodzi mi glownie o Zespół łamliwego chromosomu X czy celem wykluczenia innych chorob genetycznych musze wykonać inne badanie genetyczne?
KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu

Mai tai - wiązanie chusty na plecach

Umiejętnie zawiązana chusta to świetny sposób na noszenie niemowlaka. Wiele mam ceni sobie to rozwiązanie. Obejrzyj filmik i dowiedz się, jak wygląda wiązanie chusty mai tai.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Podczas badania ocenia się pełny genom po kątem aberracji chromosomów.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Prawie wszystkie obecnie wykonywane badania genetyczne są w kierunku JEDNEJ choroby. Jeśli było badanie w kierunku MPS IV (cały gen???), to nie było na łamliwy X. Jak silne jest podejrzenie MPS na podstawie badań biochemicznych???

Specjalista w dziedzinie genetyki klinicznej. Odbył staż dyplomowy na Uniwersytecie w Cincinnati w USA. Laureat Nagrody Dyrektora Instytutu Matki i Dziecka za najlepszą publikację oraz Nagrody Sekcji Schorzeń Pozapiramidowych Polskiego Towarzystwa Neurologicznego. Członek Polskiego Towarzystwa Genetyki Człowieka i Polskiego Towarzystwa Medycyny Perinatalnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy