Badanie krwi beta hcg

Witam.
Chciałam zapytać o jedną rzecz, mianowicie zrobiłam trzy testy ciążowe (wyniki negatywne) i beta hcg (wynik <0.100) i właściwie o ten wynik mam pytanie, czy on oznacza brak ciąży? Na wytycznych jest napisane, że od <=1.0 do 5,3 kobiety nieciężarne.

Czy to oznacza, że w ciąży nie jestem? Teoretycznie byłby to już jakiś 4-5 miesiąc. Moje drugie pytanie jest takie czy badanie hcg wykrywa ciąże nawet w dalszych miesiącach? Bo na wytycznych jest podane do 18 tygodnia, a ciekawi mnie czy ponad te 18 tygodni do końca ciąży badanie hcg wykryło by ciąże? A i jeszcze jedno pytanie, czy ten wynik ewidentnie wskazuje na brak ciąży, nawet gdyby była ona dość późna tzn np 5,6,7 itd miesiąc?
Mam już mętlik w głowie od tego wszystkiego i bardzo prosiłabym o szybką odpowiedź.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Proszę się nie martwić. Wynik badania wskazuje na to, że zdecydowanie nie jest Pani w ciąży. Test z krwi daje wiarygodny wynik już nawet po 7-8 dniach od zapłodnienia. Pozostaje pozytywny do końca ciąży. W przypadku 4-7 miesiąca ciąży, stężenie badanego hormonu wynosiłoby co najmniej kilka tysięcy IU/ml.
Pozdrawiam serdecznie!