Badanie krwi beta hCG - Kiedy można wykonać wiarygodny test?

12,13,15,17 - Stosunek przerywany, bez zabezpieczenia 24 - Okres - Mam nieregularne cykle, ten miał pojawić się 27, pojawił się 3 dni wcześniej. Zawsze mam obfite i 4-5 dniowe okresy, ten trwał 2 dni i było go niewiele. 3 dnia pojawił się czerwono-brązowy śluz. Od tego czasu pojawiły się białe upławy, bo tak je chyba powinnam nazywać. Jest ich sporo, mają postać białego śluzu, bez jakichkolwiek grudek. Sama ich ilość jest niepokojąca - Leci on ze mnie.

Wszelakie badania płytkowe, w instrukcji obsługi napisane mają, iż test można wykonywać już w dzień spodziewanej miesiączki. Zrobiłam 4 testy, 26,27,28,29. Wszystkie wyniki negatywne. 30 - Wykonałam badanie krwi beta hCG. Wynik negatywny. Poziom hCG < 0.1 mIU/ml
Mam następujące pytanie: Czy test krwi jest w tym przypadku wiarygodny? Gdyby nie całe mnóstwo objawów, tj. ból podbrzusza (uczucie ciągnięcia w dół), ból pleców w okolicy krzyża, senność, zmęczenie, zawroty głowy, większy apetyt, znaczna ilość wydzieliny, która się po prostu leje ze mnie - nie przejmowałabym się tak bardzo zaistniałą sytuacją. Jednak w tym przypadku nie wiem co myśleć, czego się doszukiwać.
Bardzo proszę o pomoc. Joanna

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Podejrzewam, że Pani objawy (szczególnie wzmożona ilość wydzieliny z dróg rodnych, ale także dwudniowe plamienie) mogą być raczej związane z infekcją pochwy niż z ciążą. Tym bardziej, że doszło jedynie do stosunków przerywanych. Z drugiej strony niewykluczone, że wszystkie Pani objawy zapowiadają po prostu opóźnioną miesiączkę (a zaobserwowane przez Panią skąpe krwawienie miesiączką nie było). Radzę powtórzyć test z krwi za kilka dni i udać si do lekarza, szczególnie jeśli nie pojawi się miesiączką prawidłowej obfitości i/lub wydzielina z pochwy nabierze nieprzyjemnego zapachu albo poczuje Pani inne objawy wskazujące na możliwość infekcji (np. pieczenie, świąd).
Pozdrawiam serdecznie!