Badanie krwi na HCG

Dzień Dobry. Mam pytanie czy badanie krwi na hcg trzeba wykonywać na czczo? Ja zrobiłam badanie ok 9 rano, nie jadłam śniadania ale w nocy i nad ranem piłam i ugryzłam kawałek wedliny. Czy to ma wpływ na wynik <1.00 ten wynik oznacza że brak ciąży, tak? Bo nie jestem pewna czy to jest 1 czy 100. wartość referencyjna była 2.7. Proszę o odpowiedź czy mój wynik jest wiarygodny czy powinnam go powtórzyć na czczo.

ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Dzień dobry! Do badania poziomu HCG we krwi nie trzeba być na czczo. Tak więc wynik jest wiarygodny. Każde laboratorium ma nieco odmienne normy, zależnie od metody oznaczania jaką się w nim stosuje. Jeśli Pani wynik był <1.00 mU/ml, to tak, można wykluczyć ciążę. Pozdrawiam serdecznie!