Badanie krwi podczas miesiączki

Witam, czy miesiączka podczas badania krwi oraz OB ma wpływ na wynik badania? Czy przez miesiączkę wynik badań może być "sfałszowany"? Pozdrawiam
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli krwawienie misięczne nie jest bardzo obfite to nie powinno wpływać z znaczący sposób na badanie krwi. Najlepiej aby zaznaczyć u lekarza analizującego wyniki iz była Pani na pobraniu w czasie okresu.