Badanie krwi u 16-letniego syna

Syn skończył 16 lat. Ma 185 cm wzrostu i jest chudy. gran. obojętn. o jądrze pałeczowatym 3% (norma 1-2), gran. obojętn. o jądrze podzielonym 44% (norma 45,0-70,0), granulocyty kwasochłonne 6% (norma 1,0-5,0), granulocyty zasadochłonne 2% (norma 0,0-1,0). Pozostałe parametry w tej grupie są w normie: limfocyty 39%, monocyty 5%, limfocyty atopowe 1%. Wszystkie inne badania nie przekraczają zakresu referencyjnego. Syn ma alergię i obecnie bierze szczepionkę Staloral.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie ma powodów do obaw w tej chwili. Taki obraz białokrwinkowy jest wynikiem alergii.