Badanie krzywej cukrowej u 37-letniej kobiety

Witam Pan DR. robiłam badanie krzywej cukrowej przed badaniem 82 po 1 h-179 , 2h- 139 oraz test na insulinooporność wyniki przed badaniem 8,2 po 1h -68, po 2h- 50. Co Dr. sądzi o moich wynikach

Wyniki wskazują na insulinooporność. Powinna Pani zmienić nawyki żywieniowe - jeść częściej ale mniej (4-5 niewielkich posiłków na dobę) z ograniczeniem tzw. cukrów prostych (tj. glukoza, fruktoza) oraz produktów o wysokim indeksie glikemicznym (w internecie znajdzie Pani odpowiednie tabele np. http://www.glukoza.pl/index.php/indeks-glikemiczny-tabele)
Należy pamiętać o systematycznym wysiłku fizycznym (szybki spacer, pływanie, rower itp.), który również pomoże zmniejszyć insulinooporność.