Badanie KTG w ciąży

Przewidywany termin porodu doktor wyliczyla mi na 12.09 (wlasnie dzisiaj). U niej w gabinecie nie ma mozliwosci wykonania badania ktg, czy szpital ma obowiazek zrobic mi taie badanie kiedy przyjde do szptala? Czy musze juz zostac na oddziale?
ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Wszystko zależy od tego czy dany szpital ma poradnie/ambulatorium przyszpitalną/e. Jeśli takowe jest - zdecydowanie powinna Pani zostać przyjęta w celu wykonania KTG.
Najlepiej zadzwonić na oddział ginekologii Szpitala, do którego chce Pani pojechać i zapytać czy wykonanie tego badania jest możliwe w trybie ambulatoryjnym.

Wszystko zależy od tego jaka to jest ciąża.Płód osiąga dojrzałośc w przedziale czasowym
około 3 tygodnie przed do 3 tyg po oznaczonym matematycznie terminie porodu.Uwzględniając rozliczne patologie i odmienności nie ma ścisłych ,jednolitych schematów postępowania w każdej ciąży.Pozostanie lub nie w szpitalu zależy od oceny lekarza prowadzącego i lekarza przyjmującego w szpitalu