Badanie moczu a szczepienie dziecka

Mój 5 cio miesięczny synek miał robione badanie moczu. Wyniki są prawidłowe poza ph które wynosi 9. Ciężar właściwy to 1.017. Co to oznacza? Dziecko ma rozszerzoną dietę o kaszke, zupki,desery oraz soczki. Dostaje także 1 krople Wit devikap. Lekarz rodzinny stwierdził że to dlatego że spożywa nie tylko mleko modyfikowane i zdecydował że można im szczepic.

Marta Mielniczuk

Witam,
ciężar właściwy jest w granicach normy (zmienia się np. kiedy więcej pijemy-spada, lub mniej pijemy-rośnie, zwiąksza się w zakażeniu dróg moczowych itp.). Ph bywa zasadowe (podwyższone) u dzieci właśnie ze względu na ich dietę - dużo mleka. Opisany wynik badania nie jest przeciwwskazaniem do szczepienia. Pozdrawiam