Badanie morfologiczne - stan przemęczenia

Całe życie się odchudzam. Nie mam na nic siły, ciągle muszę odpoczywać. Teraz coraz częściej zapadam na różnego rodzaju infekcje. Mam 44 lata i 28ug/dl żelaza we krwi BAS-bazocyty 0, 03. MON%-monocyty15,6 , NEU% neutrocyty 44,1, RDW/CV współczynnik zmienności 15,3

44 LAT ponad rok temu

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Nie przedstawiła Pani całego obrazu morfologii, który jest niezbędny, by móc ją prawidłowo zinterpretować.

Poziom żelaza jest bardzo niski, gdyż norma wynosi 50-150 ug/dl, co może wskazywać na niedokrwistość z niedoboru żelaza.
Na chorobę tą mogą wskazywać również objawy przemęczenia.
Bardzo często przy nieprawidłowej diecie dochodzi do wystąpienia niedokrwistości czyli anemii.

Niski poziom żelaza może występować w innych chorobach m.in : w ostrych i przewlekłych zakażeniach, nowotworach, zespole nerczycowym, przewlekłej niewydolności nerek, chorobach tkanki łącznej, niedoborze witaminy C.

Uważam, że powinna udać się Pani do lekarza rodzinnego z wynikami całej morfologii, gdyż może być potrzebna dalsza diagnostyka a przede wszystkim ważne jest, aby rozpocząć odpowiednie leczenie.

Pozdrawiam!