Badanie MPV, MON i glukozy a normy

Witam. Odebrałam wyniki badań krwi i zanim udam się na wizytę do lekarza chciałabym zapytać o trzy wskaźniki, które nie zgadzają się z normą : MPV 5,2 (norma to od 6,5 do 11), Kwasochłonne 7 (norma od 1 do 5) i Mon 1 (norma od 3 do 8). Dodatkowo glukoza wymosi 3,77 (norma od 3,9 do 5,6). Czy mogę być spokojna czy te wyniki mogą o czymś świadczyć? Dziękuję za odpowiedź.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Obniżone monocyty i podwyższone kwasochłonne granulocyty mogą wskazywać infekcję pasożytniczą lub alergię. MPV przy prawidłowym PLT - liczbie płytek nie ma znaczenia. Poziom glukozy także jest prawidłowy. Wynik jest niski ponieważ prawdopodobnie badanie było przeprowadzone na czczo.