Badanie MR kręgosłupa lędźwiowego 41-latka
badanie MR kręgosłupa lędżwiowego wykazuje spłycenie lordozy lędżwiowej.Obecne są umiarkowane zmiany zwyrodnieniowe na krawędziach trzonów kręgowych oraz w zakresie stawów międzykręgowych na poziomie L4/L5 i L5/S1.Na poziomie L4/L5 stwierdza się pośrodkową zbaczającą na stronę lewą wypuklinę krążka międzykręgowego,która uciska na worek oponowy,korzenie nerwowe z przewagą po stronie lewej i dyskretnie zwęża lewy otwór międzykręgowy.Na poziomieL5/S1 pośodk.wypuk.krążka miedzykrę.modeluj. wore opon

MĘŻCZYZNA, 41 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Opisywane w badaniu zmiany zaburzają prawidłowy rozkład sił działających na kręgosłup, sprzyjając tym samym między innymi powstawaniu zmian zwyrodnieniowych. Dodatkowo mamy też do czynienia z zmianami przeciążeniowymi. Leczenie obejmuje przede wszystkim rehabilitację. Możliwe jednak iż konieczna będzie operacja. Polecam zabiegi takie jak masaże, laser czy ultradźwięki. Ponadto codzienne powinna Pani/Pan ćwiczyć 3 razy dziennie. Odpowiednie ćwiczenia pokaże każdy, dobry rehabilitant.