Badanie MR mózgowia a wskazania do zabiegu Gamma Knife

Badanie MR mózgowia uwidoczniło masę guzową wielkości 36X24 mm w przekrojach osiowych i 31 mm w osi CC, położoną w tylnym dole czaszkowym po stronie prawej wzdłuż piramidy kości skroniowej. Zmiana ma charakter zewnątrz osiowy, szeroko przylega do opony twardej, modeluje tkankę mózgową. Pozostała tkanka mózgowa bez zmian ogniskowych i patologicznych wzmocnień. Przymózgowe przestrzenie płynowe w normie. Proszę o odpowiedź czy nadaje się do zabiegu Gamma Knife? Jeśli nie, to czy już operować?

Tego rodzaju arcyważną w tej sytuacji ( położenie guza ) decyzję podejmuje neurochirurg

i to znający metodę.Oczywiście ważny jest czas ponieważ ta lokalizacja wiąże się z

ryzykiem niebezpieczeństwa .dla życia wiec NIE czekamy.

Pozdrawiam serdecznie